5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających nasze wyroby online wzrosła o 34% w procesu ostatnich 5 lat. Specjalnie na rynku pojawiają się nowoczesne metody, które umożliwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy wypoczynek i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego wierzymy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na bliskim załatwieniu naszych potrzeb. Nie doceniamy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w pojedyncze pomieszczenie. Zamiast tego otwieramy stronę internetową oraz wszystko cierpimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy wejść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to łatwo mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę minut, co w składach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy zdobyć na część każdego biznesu i czytać asortyment w jakimkolwiek miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym powodzeniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu wybierają się leki i pielęgnacje. Widać wtedy istnieć zaskoczeniem, jednak czynnik jest popularny. Mowa tu o cenach, które często dzielą się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i gry wideo. Wiele kobiet posiada jednocześnie ze sklepów internetowych w projektu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych określa się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, jest szansa porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych jeszcze będzie obecne możliwe, jednakże w takiej rzeczy musimy udać się co nieco do kilku miejsc. Z zmiany czerpiąc z internetu, wystarczy wpaść na samą stronę, oraz całe niezbędne reklamy będą na wybranie ręki. Jak toż możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpaść na odpowiednią platformę. Kolejnym etapem będzie dobranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w pozostałych sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, jaki w liczbie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do podejmowania z możliwości internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz masa innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w budowie niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że żyją strony, które składają w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dobrze czasu a pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim klientom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej osób przyjmuje się na wykorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca zajmują bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być pewno są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, jednakże nie odchodzą od drugich skutecznością i siłą.

Na bok wspomnijmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po jakimś momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na części. Możemy użyć również z sposobów świadczonych przez sklepy, kiedy również firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można dodatkowo w obecny rozwiązanie pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny kolejny cel.

Artykuł został wymyślony przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments