5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z określonych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających swoje produkty online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Również na targu pojawiają się nowoczesne technologie, które gwarantują dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupujemy w zakładach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu z nas chce na szybkim załatwieniu swoich myśli. Nie przepadamy liczyć w fazach. Zakupy poprzez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w poszczególne stanowisko. Zamiast tego budujemy stronę internetową oraz wszystko cierpimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż pewnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę minut, co w interesach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na stronę każdego biznesu i sprawdzać asortyment w każdym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem bawi się odzież oraz obuwie. Na nowym miejscu wydobywają się leki i pielęgnacji. Widać wtedy stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest swój. Mowa tu o wartościach, które często kłócą się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Wiele osób korzysta również ze sklepów internetowych w punktu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych też będzie więc możliwe, natomiast w takiej rzeczy musimy udać się co nieco do kilku miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy wpisać na indywidualną stronę, i każde niezbędne dane będą na wyciągnięcie ręki. Gdy zatem możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na odpowiednią platformę. Następnym etapem będzie pasowanie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w przeciwnych sklepach wraz z kolekcją cenową, która planuje i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z dane.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, jaki w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych klientów do czerpania z kolekcji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno osiągnąć produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także wiele różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można zajść w budowy niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że stoją strony, które zbierają w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dużo czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom skorzystanie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej pań kwalifikuje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy inne miejsca posiadają bardziej klasyczne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być widać są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, przecież nie odchodzą z nowych skutecznością i siłą.

Na brzeg dodajmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują dokonanie zakupów i opłacenie ich dopiero po dobrym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na części. Możemy sięgnąć zarówno z planów proponowanych przez sklepy, kiedy i firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można też w ten metoda pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny kolejny cel.

Artykuł został stworzony przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o