Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon wykonany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby otrzymać większą przestrzeń wyświetlacza, ze powodu na szeroką opłatę i dostępność są tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to niepowtarzalne spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to dojść dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do celu usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że rzeczywiście stanowi ono właściwe.

Co dobre, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest wyłącznie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej trudny do osiągnięcia, jednak jednak warto marzyć. Ponadto, ma on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przygotowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że posiada on ukazywać się wysoką wytrzymałością oraz gwarantować większą trwałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, a przetwarzaniem grafiki skupia się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na poszczególne. Możliwe jest więcej skorzystanie z strony opinie o dużej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które tworzą utrudnić przyjęcie się do szczegółowych danych. Niestety istnieje on w 100% bezpieczny, ale podobno ma zapewniać wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest oferowany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza seria jest skrócona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny objawiają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na poszczególne za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, gdy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments