Sprzedaż ziemniaków Vineta Trzcińsko Zdrój

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kultury kulinarnej nie tylko Nasz, jednak i całej północnej części Europy. Z uczciwością ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w dalekich wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Już mamy dojazd do licznych odmian o różnych częściach i życiu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Trzcińsko Zdrój

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, cechująca się znacznie przydatnym gustem oraz ogromnymi walorami kulinarnymi. Podobnie są one stałe na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i przechowują swoje zalety.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Trzcińsko Zdrój

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta przylegają do rodzaju konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest dość chropowata, a mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że można je kosztować nawet bez dodatków – wystarczy szczypta soli, jak przy ziemniakach z ogniska.
Bulwy składa się wczesną jesienią; dobrze się przechowują, długo zachowując dobrą forma konsumpcyjną również nie tracąc swoich zalety. Ponadto określają się długim czasem spoczynku, co minimalizuje ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki obecnemu w bulwach nie dochodzi także do syntezy sporych dawce niebezpiecznej dla zdrowia solaniny (choć tu kluczowe jest przechowywanie ziemniaków w nocy. Należy te dbać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta odznacza się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu znakomicie dodaje się do upraw ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy dobrze sprawdzają się przy tej odmianie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka oraz pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą wyłącznie ze sprawdzonego, ekologicznego gospodarstwa, posiadającego wymagane certyfikaty. Ponadto przekazując je, doskonale znasz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że każda gra będzie brała zupełnie inne stronie, jak wtedy się zdarza w przypadku ziemniaków tanich w marketach. Pozwala Ci zatem gwarancję gustu i ceny tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Trzcińsko Zdrój

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są raczej zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu znakomicie przyznają się do zup, klusek również na puree. Świetnie smakują i gotowane, pieczone również w formie domowych frytek. dobrze sprawdzają się także jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak również potraw bardziej ciekawych, takich jak tajskie massaman curry, w którym ziemniaki pełnią istotną rolę.

Ziemniaki są bardzo znanym warzywem w Polsce, jednocześnie zajmując się niezbyt dobrą opinią w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto ale pamiętać, że zamknięta w ziemniakach skrobia jest niskokaloryczna i dobra dla przewodu pokarmowego, i one same są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co dobre, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby na obecny cech.
Będąc źródłem prawych oraz złożonych węglowodanów, szybko dodają mocy i wzmacniają na długo. W związaniu z nowymi warzywami oraz źródłem roślinnego lub zwierzęcego białka stanowią pełnowartościowy posiłek. Ponadto określają się jedną z grubszych ceny energetycznych spośród produktów skrobiowych wchodzących na bliskie stoły. Ma ona zaledwie około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety posiadające na punkcie detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Trzcińsko Zdrój

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz zawierać gwarancję, że na Twój talerz trafi produkt najwyższej klasy, niezależny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów posiadających na większą metę niekorzystny wpływ na polskie zdrowie. Również ich wspaniały zapach oraz zalecie kulinarne tworzą spośród nich doskonały przyrząd do każdego posiłku oraz składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Trzcińsko Zdrój

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments