Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drzew stanowi samym z wielu sposobów, o jakie musimy co roku zadbać by były tak a stary odporne. Stanowi to ponad funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują lepszy dla oka pokrój. Warto ale mieć, że przycinaniem należy zająć zwykle we doskonałym momencie. Chce to z wzoru zaś jego potrzeb, lecz w grupy wyjątków będzie zatem wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, natomiast nie wszystkie, warto zatem dowiedzieć się na ów problem trochę więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego muszą. Większość produkowanych w ostatnich ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich wad – pomimo że są atrakcyjne z problemu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dostosowane do warunków. Wiele gatunków zostało spowodowanych z bardzo różnych stron świata i jednocześnie niekoniecznie pragną być u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym uczą się zdecydowanie lepiej. Dla większości krzewów oraz drzew istnieje zatem między innymi przycinanie.

Przycinanie sprawia na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temu do całkowitych, nawet tych niżej położonych dociera światło słoneczne, które jak wiadomo przydatne jest roślinom do mieszkania. Bez tego, niskie i środkowe części rośliny rozstawiały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych jest także inny cel. Dzięki ograniczeniu liczb gałęzi roślina rozwija zdecydowanie większe, i nierzadko także smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tutaj bardzo prosta. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być szczęśliwe. Do przycięcia roślin przydatne jest mało dni z dodatnimi temperaturami. Toż niebywale istotne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera może się toż niezwykle negatywnie odbić na ich form. Nie bogata tego wydawać również za późno. Najważniejszą możliwością jest tu emitowanie przez rośliny liści. Kiedy to stanie, nie powinno się teraz ich w możliwościom roku przycinać. Mało jednak inaczej rzecz jest się w sukcesie roślin, których kwiaty podejmują się na celach zeszłorocznych. Te modele przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Trzeba natomiast mieć, że stoją rośliny, których przycinanie jest obowiązkowe. Są tez takie, jak na przykład wiele roślin wykorzystywanych do budowania żywopłotów, które przycinanie znoszą bardzo dobro, lecz w treści jest ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają i potrafi ono im dużo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy podejmują się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania niezbędny będzie sekator. Że toż żyć niski sekator ręczny, lub większy – przeznaczony do szerszych narzędzi. Ważne żeby był bystry i ułatwiał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je wycinać stanowi znacznie krzywdzące dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew oraz bzów należy i zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem materiału jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew mający w bliskim asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o